ADAMED SmartUP

Do 14 stycznia 2016 r. młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych może się zarejestrować do udziału w internetowej grze naukowej ADAMED SmartUP. Nie stanowi ona jednakże zabawy, ale jest pierwszym etapem rekrutacji do wyjątkowego programu stypendialnego. Najlepsi zostaną nagrodzeni wyjazdem na innowacyjny obóz naukowy oraz otrzymają profesjonalne wsparcie w procesie rozwoju kariery naukowej.

Gra rekrutacyjna oparta jest o alternatywną rzeczywistość i polega na znajdowaniu zaszyfrowanych wskazówek oraz rozwiązywaniu zaskakujących zagadek. Jej celem jest sprawdzenie wiedzy, umiejętności logicznego myślenia oraz kojarzenia faktów. Najlepsi uczestnicy zostaną poproszeni o zaprezentowanie się  przed Radą Naukową Programu składającą się z ekspertów, wykładowców uniwersyteckich oraz przedstawicieli Fundacji Grupy Adamed. Zadaniem kandydatów będzie zaprezentowanie swojej pasji do nauki i chęci dalszego rozwoju.

Osoby wyłonione podczas rozmów z Radą Naukową wyjadą w sierpniu na innowacyjny obóz naukowy. W jego trakcie będą miały szansę poznać tajniki pracy w najlepszych laboratoriach w Polsce, wykonywać skomplikowane doświadczenia czy latać na symulatorach lotów. Praktyczne umiejętności zostaną wsparte wiedzą teoretyczną, którą uczestnikom obozu przekażą wybitni eksperci z Polski i z zagranicy.

O tym, że warto wziąć udział w programie przekonali się już uczestnicy pierwszej edycji. Spośród 5,5 tys. osób, które zarejestrowały się do gry, 50 wyjechało na obóz naukowy, 10 z nich otrzymało natomiast stypendium naukowe i profesjonalną opiekę naukowców – wspierających młode talenty w dalszym rozwoju kariery.

Do II edycji programu można się zarejestrować za pośrednictwem strony internetowej www.adamedsmartup.pl,gdzie poza szczegółowymi informacjami na temat przebiegu rekrutacji, znajdują się interaktywne materiały edukacyjne oraz plany lekcji do wykorzystania w trakcie zajęć. Zachęcamy do korzystania z przygotowanych lekcji, a także do inspirowania uczniów do udziału w programie ADAMED SmartUP.